همه چیز درباره باکس سوپر سایلنت فراماینینگ

طراحی شده بر اساس اصول مهندسی صوت، سیالات و برق و ساختو تولید.
ظرفیت نگهداری از ۳ تا ۲۴ ماینر

سایلنت باکس (فارم باکس سایلنت پرتابل)

ارزهای دیجیتال به عنوان جانشینان بالقوه پول‌های کاغذی روز به روز بصورت جدی تر وارد روابط تجاری ، صنعتی و روزمره می شوند. امروزه استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان صنعتی پرسود و مدرن در کشورهای زیادی رونق گرفته است. این صنعت به در کشور ما بیشتر بهعنوان سرمایه گذاری جانبی در کنار صنایع مختلف تولیدی و خدماتی شکل گرفته است. استفاده از دستگاههای استخراج ارز دیجیتال در کنار واحد های صنعتی، مشکلاتی را ایجاد کرده است. مهمترین مشکل در این زمینه صدای بسیار زیاد و گوش خراش این دستگاه هاست. علاوه بر این گرمای بسیار زیاد تولیدی این دستگاه ها نیز به عنوان یک چالش اساسی مطرح شده است.

باکس سوپرسایلنت فراماینینگ

باکسهای سایلنت ماینینگ در کشورهای مختلف با توجه به اقلیم آن منطقه و شرایط استخراجی مختلف طراحی می شوند.

برای طراحی و ساخت یک سایلنت باکس استاندارد علاوه بر رعایت استانداردهای مرتبط با آن، به یک تیم با تجربه در زمینه های برق قدرت، مکانیک ساخت و تولید، مکانیک سیالات ، مهندسی صوت و مهندسی IT نیاز است. توزیع مناسب جریان برق و حفاظت و ایمنی دستگاههای با ارزش ماینر، طراحی سیستم خنک کننده و تهویه مناسب ، انتخاب عایقهای جاذب صوت و مهندسی شکست صوت در ورودی و خروجی باکسها، بدنه استاندارد، ایمن و با استحکام و سیستم اینترنت و شبکه متناسب با کاربری دستگاهها، نکاتی هستند که در طراحی و ساخت باکس باید مورد توجه قرار گیرد

ما در شرکت دانش بنیان فرامواد با بهره گیری از تیمی با مجموع تخصصهای فوق توانسته ایم سایلنت باکسی با استانداردهای جهانی و متناسب با اقلیم سرزمین ایران طراحی کنیم. این باکسها تمام نیازهای سیستم استخراج رمز ارز را مرتفع می کند. طراحی بهینه و شخصی سازی طراحی با توجه به نوع، تعداد ماینر و فضای قرارگیری باکس مشخصه اصلی محصولات شرکت ماست.

استراکچر سایلنت باکس

برای طراحی و ساخت بدنه باکس سایلنت توجه به نکات و اعمال ملزومات زیر ضروری است:

  1. بدنه باکس باید از استحکام کافی برای حفاظت از ماینرها در شرایط مختلف مانند برخورد، سقوط ، ضربه یا سرقت برخوردار باشد. باکس های فلزی در مقایسه با سایر باکس ها از استحکام به مراتب بیشتری برخوردارند. این استحکام به حدی است که سازه امکان حمل و نقل به همراه ماینرهای سنگین نصب شده داخل باکس و سایر ادوات و متعلقات انها را به کرات و بوسیله ابزار متخلف مانند لیفت تراک و جرثقیل را داراست.
  2. با توجه به اینکه استخراج ارز دیجیتال، صنعتی مبتنی بر سرمایه گذاری بلند مدت است ، طول عمر این باکسها باید متناسب با شرایط کاری سرمایه گذار تعیین شود. باکس های فلزی ساخته شده از بهترین متریال (فولاد st12استقاده شده برای بدنه خودرو) با ضخامت 5/1 میل متر ، جوشکاری با جوش CO2 و استفاده از زنگ استاتیک کوره ای مقاوم به خوردگی در مقایسه یا سایر باکس های موجود در بازار کیفیت ساخت بالاتری دارند . این خصوصیات باعث شده این باکس های فلزی به عنوان فارمی برای یک عمر شناخته شوند.
باکس سوپرسایلنت ماینر

طراحی اکوستیک

با توجه به قوانین فیزیک در زمینه نشر صوت ، صدا به خط مستقیم نشر پیدا می کند. در واقع صداهایی که ما روزمره می شنویم حاصل منابع صوتی است که یا بصورت مستقیم در دید ما هستند یا موج صوتی حاصل از آنها از طریق بازتاب به ما می رسد. طراحی باکس سایلنت فراماینینگ با توجه به این اصول و استفاده بهینه از عایق های جاذب صوت انجام شده است. طراحی انجام شده بگونه ایست که حداقل یک صفحه اکوستیک ترکیبی بین منبع ایجاد صوت (ماینرها) و محیط بیرون حایل شده است.

این روش طراحی باعث شده است حتی در ورودی (قسمت خنک کننده) و خروجی (فن تهویه) باکس ، هیچ صدایی از ماینرها بصورت مستقیم خارج نشود.

استفاده از 3 مدل مختلف عایق صوتی درسایلنت باکسهای فراماینینگ باعث جذب حد اکثری صوت در این فارم ها می شود.

لایه اول : عایق اکوستیک پلی یورتان

یک عایق خوب باید از چگالی مناسب بهره مند باشد تا بتواند حالت آکوستیک خود را حفظ نماید. از این رو قبل از استفاده از عایق صوتی باید از استاندارد بودن چگالی و ضخامت آن مطمئن شوید.

فوم های هرمی اکوستیک پلی یورتانی نوعی فوم اسفنجی هستند که اغلب برای عایق کاری سقف، دیوارها و پشت درب استودیوها، کارخانجات صنعتی، سینماها، آمفی تئاترها و مکان های ضبط صدا استفاده میشوند. این فوم ها میتوانند طیف وسیعی از صدا با فرکانس بالا را جذب کنند و از بازگشت آن جلوگیری نمایند. نمای ظاهری این فوم ها به نحوی است که عملکرد آنها را در برابر جذب صوت بالا میبرد. زیبایی ایده آل، کارایی بالا و جذب صوت از جمله ویژگی های بارز این محصول است. ساختار 4 وجهی این عایق کارایی آن را بالا برده و منجر به کاهش صوت می گردد.

این عایق های اکوستیک با دو کیفیت پلی یورتانی معمولی و الاستومری نسوز با توجه به سفارش مشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

لایه دوم:عایق پلی اتیلنی

فوم پلی اتیلنی از دسته فوم های سلول بسته است که به معمولا به عنوان عایق برودتی و صوتی استفاده می‌شود. این فوم بعنوان یک لایه ایزوله برای جلوگیری از عبور صدا در دیواره ها استفاده می شود. استفاده از این فومها در کنار فوم هایی اکوستیک پلی یورتانی ، باعث جلوگیری کامل از عبور صدای آزاردهنده ماینر ها می شود.

لایه زیرین: عایق الاستومری فشرده

این عایق صوتی نسوز برای جلوگیری از انتقال لرزش حاصل از فنهای ماینر به بدنه سایلنت باکس ، جذب صدای گوش خراش ماینرها و قرارگیری بهتر ماینرها در جایگاه مناسب آنها بر روی قفسه های قرارگیری ماینر نصب می شود.

استفاده ترکیبی از این عایق ها در کنار طراحی اکوستیک سایلنت باکس فراماینینگ باعث کاهشصدای تولیدی از 78 دسی بل تا 50 دسی بل می شود. این کاهش نویز باعث می شود استفاده از این باکسها در همه محیط ها میسر شود و آلودگی صوتی در ناشی از استخراج ارز دیجیتال تقریبا حذف شود.

سیستم توزیع برق استاندارد

طبق استاندارد IEC 60439-1که به بررسی استاندارد شرایط محیط تابلو برق پرداخته است بدنه باکس توزیع برق باید از جنس فلز با لایه رنگ الکترو استاتیک استاندارد ساخته شود. استفاده از تابلو برق های چوبی، mdf ، ورق گالوانیزه بدون پوشش استاتیک و PVC طبق استاندارد فوق ممنوع است.

همچنین محفظه سیستم توزیع برق باید در شرایط محیطی استانداد راه اندازی شود. دمای بالای 40 درجه و رطوبت بالای 80 درصد مانع از حصول کارای صحیح این سیستم می شود. در مورد توزیع برق ماینرها استفاده از تجهیزات استاندارد بخصوص کابل برق استاندارد و ضد رطوبت ضروری است.

گروه صنعتی فرامانینگ با بهره گیری از طراحی تخصصی تابلو برق برای ماینرها و استفاده از ادوات و تجهیزات استاندارد، مناسب ترین سیستم توزیع برق را برای فارم ماینر طراحی کرده است. استفاده از کابلهای استاندارد ماینر بدون استفاده از پریز و دوشاخه (که علت اصلی اتش سوزی در فارمهای استخراج است) استفاده از فیوز اصلی برای برق ورودی و فیوزهای مینایتوری تکفاز مختص هر ماینر، استفاده از سیستم هوشمند کنترل دما و کنترل از راه دور به همراه کنتاکتورهای 3 فاز، سیستم کنترل بار و فاز ، اتصال سیم ارت و جدا سازی محیط تابلو برق از جریان هوای مرطوب داخل باکس ، سیستم توزیع برقی با استاندارد جهانی برای فارم ایجاد کرده است.